Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
VallepietraIT

Santuario SS. Trinita

 
Autor informacji : ginestra
Data utworzenia informacji : 23-06-2011 18:22:44
Autor modyfikacji : ginestra
Data modyfikacji informacji : 23-06-2011 18:38:54
pdf

najważniejsze sanktuarium południowych Włoch; miejsce pielgrzymek, zwłaszcza w okresie Zielonych Świątek. Nie wiadomo kto namalował freski i kto mieszkał w grotach, które obecnie są kaplicami. Sanktuarium otwarte jest tylko w okresie letnim. Jesienią i zimą droga z Vallepietra jest nieprzejezdna, co nie trudno zrozumieć: sanktuarium leży 1339 m n.p.m, na zboczu Monte Autore. Widoki z sanktuarium na dolinę w kierunku Subiaco są niesamowite.

Sanktuarium przyjęło nazwę od fresku znajdującego się w największej grocie, prawdopodobnie namalowego w XII wieku. Niezwykłe jest to, że artysta namalował trzy identyczne postaci, w tej samej pozie i z tym samym pustym wzrokiem. Osobiście zafascynował mnie fresk poniżej: wygląda na portret św. Januariusza. Nie przedstawia jednak biskupa a rolnika, kopiącego graczką w polu.

Na poboczu drogi od parkingu do sanktuarium poustawiano krzyże pielgrzymkowe: jedne wielkie, inne małe. Najfajniejszy był krzyż Związku Rowerzystów Hobbystów z Priverno z prezesem honorowym Zwiąku nazwanym z imienia i nazwiska.

 

 

cords

Współrzędne:
Szerokość : 41.9556
Długość : 13.2459

Zapraszamy do uzupełnienia opisu