Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
Manerba del GardaIT

Manerba del Garda

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 31-07-2010 22:10:29
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 31-10-2010 23:17:20
pdf

Manerba del GardaNazwa miejscowości pochodzi od rzymskiej Minerwy i z tego również okresu pochodzą pierwsze wzmianki o osadnictwie. Rozwój nastąpił jednak dopiero gdy staje się własnością weneckich rodzin Scaligero i Visconti. Powstaje wtedy miasteczko, które przetrwało w praktycznie nienaruszonej urbanistyce do czasów współczesnych.

W Manerbie znajduje sie kilka bardzo interesujących kościołów. Największy, a zarazem najwspanialszy w całym rejonie jest kościół Santa Maria in Valtenesi. Pierwotna świątynia pochodzi z ok. 1050 r. we wnetrzu znajdziemy pozostałości fresków z przełomu XIV i XV wieku. Kościół został przebudowany w wieku XVIII w stylu barokowym i ztego okresu pochodzi obecnie istniejąca fasada oraz większość wnętrza.

Położony niedaleko głównej świątyni kościół San Giovanni Decollato wybudowany został w latach 1738 - 1744 i podlegał Królestwu Malty. W pobliskiej wsi Balbiana znajduje się niewielki pochodzący z XV wieku kościółek Santa Lucia.

Manerba, podobnie jak wszystkie miejscowości w tym rejonie żyje dzisiaj praktycznie z turystyki. Jest jednak kilka przedsiębiorstw produkujących oliwę i wino.

 


Manerba oddalona jest od Desenzano o 17 km.

 

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.5498
Długość : 10.551

Zapraszamy do uzupełnienia opisu