Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
MontichiariIT

Montichiari - Rosa Mistica (La Fontanelle)

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 27-08-2010 10:08:05
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 24-10-2013 22:23:32
pdf

 

Montichiari - Rosa Mistica (La Fontanelle)Montichiari jest małym włoskim miasteczkiem położonym w odległości ok. 20 km od Bresci. Nie ma tam wielkich zabytków, które przyciągają w inne rejony tego kraju rzesze turystów, ale miejsce to , a dokładnie położona na granicy miejscowości dzielnica/osada Fontanelle, zasłynęła dzięki objawieniom maryjnym, które miały miejsce w latach 1947 - 1982. To właśnie tutaj Matka Boża ukazuje się Pierinie Gilli, skromnej pielęgniarce pracującej w tutejszym szpitalu. Objawień jest łącznie 20 i wyrażają one głównie troskę o kapłanów, stan zakonny i dusze poświęcone Bogu. Symbolika zawarta w wizerunku Matki Bożej zawiera najpierw trzy miecze, a następnie w miejscu mieczy, trzy róże. Pirina Gilli zmarła 12 stycznia 1991r, nie doczekawszy się oficjalnego uznania objawień, które miało miejsce w roku 2000..

Symbolika trzech mieczy:

I miecz – utrata powołania kapłańskiego i zakonnego

II miecz – kapłani i zakonnicy żyjący w grzechach śmiertelnych

III miecz – księża i zakonnicy podobni do Judasza, z utratą powołania gubią często też wiarę i szczęście wieczne, stając się wrogami Kościoła

Symbolika trzech róż:

Biała – Duch modlitwy

Czerwona – duch wynagradzania i gotowości do ofiary

Złota – duch pokuty

 


 

Montichiari - Rosa Mistica (La Fontanelle)Wiele osób przyjeżdżających do Montichiari ma kłopoty ze znalezieniem osady Fontanelle i miejsca objawień. Nie jest to gigantyczne sanktuarium, ale ukryty w zieleni kompleks niewielkich budynków. Brak jest również informacji w samym mieście. Zaznaczone na mapie miejsce i współrzędne określają dosyć dokładnie lokalizację.

Z miasteczka najlepiej wyjechać Via Madonnina, a następnie skręcić w prawo w Via Fornace. ( Na skrzyżowaniu jest mały drogowskaz La Fontanelle ) Przed skrętem ok 100 m, po prawej stronie jest niewielka kaplica.

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.3845
Długość : 10.3975

Zapraszamy do uzupełnienia opisu