Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
LonatoIT

Lonato del Garda

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 15-02-2010 16:03:13
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 24-10-2013 22:22:57
pdf

FotoLonato del Garda (do 1  lipca 2007 r nosiło nazwę Lonato), to miasto w prowincji Brescia (Lombardia). Położone w bezpośrednim zasięgu działania ruchu turystycznego związanego z jeziorem Garda, przyciąga co roku rzesze turystów, do licznych w tym rejonie gospodarstw agroturystycznych i niewielkich hoteli..

Historia Lonato sięga jeszcze czasów starożytnego Rzymu, kiedy to było ono jednym z ważnych miejsc na mapie komunikacyjnej imperium w połączeniu z północną Europą. Niszczone i przebudowywane wielokrotnie, przeżywało swoją największą świetność w wieku XVI, kiedy to po okresie zależności od Francji ( Ludwik XII) znalazło się w strefie wpływów weneckich. W roku 1859 weszło w skład Królestwa Włoch.

Jednym z najważniejszych zabytków jest górująca nad miastem  prawie 1000 letnia twierdza. Formę i skalę, która częściowo przetrwała do dnia dzisiejszego zawdzięcza mediolańskiej rodzinie Visconti, która na przełomie XV i XVI wieku przebudowała i  powiększyła zamek. Zmieniał on na przestrzeni czasu właścicieli, aby w roku 1996 pomieścić Muzeum Ornitologiczne, w których zbiorach znajdujemy okazy z rejonu jeziora Garda oraz wiele eksponatów egzotycznych. Tereny otwarte zamku służą do organizowania przedstawień plenerowych i obchodów różnych świąt..

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.4629
Długość : 10.4863

Zapraszamy do uzupełnienia opisu