Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
BresciaIT

Brescia - Zamek

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 15-02-2010 14:11:26
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 24-10-2013 22:24:20
pdf

FotoFotoW wielu przewodnikach , które napisano o Włoszech, Brescia opisywana jest jako miast mało turystyczne. Nie ma tutaj tłumów Florencji czy  Wenecji, ale ci którzy zawitają do tego równie starego miejsca znajdą klimat charakterystyczny dla tego rejonu Europy, tylko mniej rozreklamowany.

Zamek, a właściwie jego zbiory stanowią niewątpliwie jedną z głównych atrakcji miasta. Są one również jednym z powodów, dla których turyści decydują się na jego odwiedzenie i wdrapanie się ( często w letnim upale ), na dosyć wysoką górę. Zamkowe sale kryją jedne z najlepszych, a niektórzy twierdzą, że najlepsze zbiory zbroi, głównie średniowiecznych i renesansowych oraz białej broni z tego okresu, w całych Włoszech. Kolekcja jest rzeczywiście imponująca. Jest wielką rzadkością spotkać w zbiorach muzealnych kompletne uzbrojenie, różnych rodzajów "formacji". Wiele elementów bywa często mniej lub bardziej udanymi replikami. W tym muzeum zgromadzono i pokazano elementy autentyczne, a sposób ich wyeksponowania i niewielki ruch pozwala na dokładne obejrzenie wszystkiego. Możemy stanąć oko w oko z konnym rycerzem, lub zakutym w stal piechurem. Podziwiać kunszt mistrzów płatnerskich oraz dowiedzieć się jak można było otworzyć przyłbicę w stalowej rękawicy.

Warto dołączyć to miejsce do planu swoich wędrówek, a po zwiedzeniu muzeum pospacerować po kamiennych uliczkach Brescii.

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.5427
Długość : 10.2249

Zapraszamy do uzupełnienia opisu