Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
AltopascioIT

Altopascio - Kosciół św. Jakuba

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 02-11-2009 16:21:17
Autor modyfikacji : art
Data modyfikacji informacji : 04-01-2011 21:49:15
pdf

FotoAltopascio - małe miasteczko toskańskie na trasie Florencja - Lucca i dalej nad morze. Cały ruch turystyczny przelatuje estakadą autostrady, a do centrum zaglądają tylko nieliczni turyści mieszkający w pobliskich gospodarstwach agroturystycznych. Dzięki temu nie ma tutaj wielkiego zgiełku. Życie toczy się spokojniej, a  w restauracyjkach można zjeść włoskie jedzenie i napić się dobrego wina. Zabytków nie ma tu praktycznie żadnych, a "stare miasto" jest niewielkie, takie na jeden wieczorny spacer.

Miasto zaznaczyło się jednak wyraźnie w historii chrześcijańskiej Europy, a to za sprawą Zakonu rycerskiego św.Jakuba z Altopascio. Założony został pomiędzy 1070, a 1080 r przez hrabinę Matyldę z Canossy. Nazywany był popularnie Zakonem Rycerzy Tau ( od symbolu krzyża, w kształcie greckiej litery T, noszonego na czarnym płaszczu stroju zakonnego ). Używano również nazwy Szpitalnicy św.Jakuba. Jego początkowym celem było zapewnienie opieki pielgrzymom zdążającym do miejsc świętych. Z tego powodu w późniejszym okresie, rozwinęła się gałąź rycerska zakonu.

Altopascio - Kosciół św. JakubaRozwiązany został w 1459 r., a jego majątek przekazany został Zakonowi Najświętszej Maryi Panny z Betlejem. Pomimo bulli papieskiej rozwiązującej zakon, funkcjonował on jeszcze do końca wieku XVII we Włoszech i Francjii. We Włoszech został ostatecznie rozwiązany w 1587 r, a w Francji  w 1672 r.

cords

Współrzędne:
Szerokość : 43.8148
Długość : 10.6751

Zapraszamy do uzupełnienia opisu