Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
ParyżFR

Paryż - Muzeum d'Orsay

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 14-10-2009 17:55:28
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 20-03-2016 16:53:23
pdf

FotoMuzeum d'Orsay

W 1986 roku, 47 lat po zamknięciu dworca kolei dalekobieżnej, w tym okazałym budynku wybudowanym wg. projektu Victora Laloux, otwarto muzeum, które pomieściło różne gałęzie sztuki z lat 1848-1914. Gmach dawnego dworca wzniesiony został na zamówienie kompanii kolejowej Orleans, która chciała mieć stację w centrum Paryża. Za nim podjęto decyzję o adaptacji obiektu na cele muzealne, bardzo poważnie zastanawiano się nad jego rozbiórką. Do jego zachowania przyczyniło się oburzenie spowodowane wyburzeniem w 1970 roku Hal Baltarda. W trakcie przebudowy zachowano wiele z architektury dawnego dworca. Muzeum prezentuje wszelkie formy działalności twórczej epoki przełomu wieków, od malarstwa i rzeźby, po meble i sztukę użytkową.


Porady praktyczne

FotoDo muzeum najlepiej dojechać kolejką RER. Wyjście ze stacji znajduje się na wprost wejścia do muzeum. Można również dostać się metrem linia nr 12 i wysiąść na stacji Solferino lub Assemblee Nationale. Obie stacje są połączone dosyć długim podziemnym tunelem ze stacją RER, można też wyjść z metra na powierzchnię i przespacerować się.

Jeżeli jesteście po drugiej stronie rzeki w okolicach Luwru, to muzeum d'Orsay jest w zasięgu krótkiego spaceru przez most na Sekwanie, a przy okazji można podziwiać na parterach kamienic wzdłuż rzeki naprawdę wspaniałe antykwariaty i galerie sztuki..

Godziny otwarcia

Codziennie oprócz poniedziałków w godzinach 9.300 - 18.00 wtorek muzeum otwarte jest dłużej, do 21.45

oprócz poniedziałków nieczynne jest 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia

Ceny biletów

Są różne opcje czasowe, np. popołudnia taniej oraz bilety łączone na zwiedzanie muzeum i ekspozycji czasowej, lub kilku wystaw...( aktualna informacja o cenach biletów w j. angielskim ) KLIKNIJ

Można również kupić Paris Museum Pass, w opcjach 2, 4, lub 6 dni. Zawiera ona ważniejsze muzea i uprawnia do dowolnej ilości wejść w okresie ważności.

Aktualne ceny Paris Museum Pass i lista muzeów /KLIKNIJ/


cords

Współrzędne:
Szerokość : 48.8603
Długość : 2.3251

Zapraszamy do uzupełnienia opisu