Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
WenecjaIT

Isola del Lazzaretto Vecchio

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 01-09-2011 15:20:13
pdf

Isola del Lazzaretto Vecchio, ma podobną historię do pobliskiej wyspy Poveglia.

Pierwotnie ( w wieku XIII ) była ona siedzibą klasztoru i kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z Nazaretu, stanowiąc rodzaj schroniska dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej.

Od początków wieku XV ( 1403 r) do końca XVII znajdował się tutaj obszar, który najpierw zapewniał kwarantannę dla ludzi i towarów przybyłych z obszarów dotkniętych epidemią a następnie, stał się "szpitalem" zajmujący się chorymi, (lub podejrzanymi o zakażenie) w okresach epidemii dżumy. W czasach późniejszych wyspa została przekształcona w posterunek wojskowy, wydzielony z osady monastycznej.

W roku 1864 wyspa dostała się pod panowanie austriackie. Rozebrano wtedy część zabudowań klasztornych i kościół wraz z dzwonnicą.

Przez krótki okres znajdowało się tu również schronisko dla bezdomnych psów.

W roku 2004 archeolodzy odkryli ponad 1500 szkieletów, pochowanych tutaj ludzi w okresie działania szpitala. Zostały one znalezione zarówno w indywidualnych, jak i masowych grobach. Badania objęły tylko część wyspy. Istnieje podejrzenie, ze skala masowego pochówku w tym miejscu była znacznie większa.

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.4067
Długość : 12.3591

Zapraszamy do uzupełnienia opisu