Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
WenecjaIT

Chiesa della Madonna dell'Orto

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 23-10-2012 11:53:42
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 23-10-2012 11:55:03
pdf

Chiesa della Madonna dell'OrtoKościół jest bez wątpienia jednym z charakterystycznych przykładów weneckiej architektury okresu gotyku.Jego powstanie datowane jest na połowę wieku XIV, ale ze względu na dosyć słabe posadowienie (fundamenty), był kilkukrotnie przebudowywany i remontowany. Najważniejsze i największe prace miały miejsce w latach 1864- 1869, kiedy to wykonano kompleksową renowacje całego obiektu.

Kościół p.w. Madonny del"Orto znany był już w okresie średniowiecza za sprawą figury Maryi, uznanej za cudowną.Została ona wyrzeźbiona przez Giovannieo De Sant na zlecenie proboszcza kościoła Santa Maria Formosa, któremu się ona nie spodobała i odmówił zapłacenia za wykonane dzieło. Rzeźbiarz zostawił niedokończony posąg w swoim ogrodzie. Wg. przekazów jego żona ujrzała w nocy dziwny blask, który otaczał rzeźbę Madonny, a wieść o tym szybko rozniosła się po mieście i ogród stał się miejscem pielgrzymek. Wtedu to  biskup San Pietro di Castello (który do 1807 był siedzibą katedry) postanowił przenieść posąg do kościoła.

Wnętrza wypełnione są wspaniałymi dziełami sztuki, ale chyba do najważniejszych należy duży zbiór obrazów Tintoretta, który miał w pobliżu swoją pracownię, i został właśnie w tym kościele pochowany.

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.4464
Długość : 12.3326

Zapraszamy do uzupełnienia opisu