Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
CassinoIT

Montecassino (klasztor)

 
Autor informacji : ginestra
Data utworzenia informacji : 30-03-2011 21:25:52
Autor modyfikacji : ginestra
Data modyfikacji informacji : 30-03-2011 21:30:39
pdf

Montecassino (klasztor)Montecassino (klasztor)Montecassino (klasztor)Montecassino (klasztor)akurat klasztoru Montecassino nikomu nie trzeba przedstawiać. Znany jest bardziej z bycia jednym wielkim cmentarzem, niż miejscem kultu religijnego, ale nie da się ukryć, że Montecassino jest jednym z najważniejszych klasztorów. Wybudował go św. Benedykt z Nursii po odejściu z Subiaco, gdzie było kilka prób otrucia Benedykta.

Przez lata Montecassino gromadził nadania i dzieła sztuki, w okresie renesansu dobudowano dziedziniec, w okresie baroku odbudowano kościół. W czasie 2.Wojny Światowej klasztor uległ kompletnemu zburzeniu. Dobrze chociaż, że Niemcom udało się wywieźć zasoby skarbca i biblioteki do Watykanu. Oczywiście propaganda hitlerowska bardzo się tym chwaliła.

Informacje praktyczne:
tuż przed ostatnim podejściem do klasztoru jest płatny parking. Nieograniczony postój kosztuje 1 euro.

do cmentarza polskiego schodzi się jakiś 1 km, potem trzeba skręcić w lewo. Cmentarz jest dobrze oznakowany i w pobliżu jest również parking.


Godziny otwarcia klasztoru: 9:30 - 12:30  i 15:30 - 18:30; muzeum otwarte cały tydzień tylko w okresie letnim; od marca do listopada otwarte jest tylko w niedziele i święta od 15:30 do 17.

cords

Współrzędne:
Szerokość : 41.4908
Długość : 13.8126

Zapraszamy do uzupełnienia opisu