Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
PontorsonFR

Mont Saint Michel

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 20-03-2010 20:00:16
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 07-04-2014 18:00:06
pdf

Mont Saint MichelMont Saint Michel, nie jest już właściwie wyspą. Została połączona z lądem groblą i właściwie nigdy nie jest już zupełnie odcinana od lądu. Jej protektorem był Archanioł Michał, którego złocona rzeźba wznosi się na szczycie katedry. Wyspa była niegdyś całkiem sporym grodem, mimo iż samych mnichów nigdy nie było więcej niż 40. Podczas Rewolucji Francuskiej, była więzieniem, by po latach znów stać się miejscem ogólnodostępnym. Dzisiaj to właściwie jedno, wielkie przedsiębiorstwo turystyczne. Część "cywilna " składa się głównie ze sklepików z pamiątkami, restauracji i hotelików. Samo opactwo, mimo iż pochodzi z 1228 r nie zawiera zbyt wielu cennych pamiątek, sporo tu wtórnych przeróbek.

...ale to miejsce powinniśmy oceniać jako całość. Robi ono naprawdę niezapomniane wrażenie i nic dziwnego, że jest podstawowym punktem wszystkich przewodników o Francji.

Mont Saint MichelWszyscy, którzy dotrą samochodem, z parkowaniem nie powinni mieć kłopotów. Samochód zostawimy wzdłuż  grobli, a dalej spacer. W samym "grodzie" bywa straszny tłok.

cords

Współrzędne:
Szerokość : 48.6359
Długość : -1.511

Zapraszamy do uzupełnienia opisu