Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
LukkaIT

Lucca .........

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 09-02-2010 19:16:08
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 09-02-2010 19:58:05
pdf

FotoLucca to miasto w którym czas się zatrzymał wiele lat temu. Kiedy chodzi się po niej dzisiaj łatwo odnaleźć 'klimat" jaki opisywał Jarosław Iwaszkiewicz w "Podróżach do Włoch". Lucca jest spokojna, zadbana, stateczna i atrakcyjna dla każdego, nawet przypadkowego turysty.

Przyjeżdżając samochodem do tego miasta, zostawmy swój pojazd poza murami miasta. Parkingów jest tu kilka i są dobrze oznakowane. Wszystko co jest do obejrzenia znajduje się wewnątrz murów miejskich, a odległości są na tyle niewielkie, że zwiedzimy całość na piechotę. Przy placach za bramami miejskimi  Piazza Santa Maria i Piazzale  G.Verdi znajdziemy informacje tyrystyczne, gdzie dostaniemy bezpłatną mapkę i "w drogę". Ciekawa jest również wycieczka rowerowa po wałach miejskich wokół miasta. Rower można wypożyczyć przy informacji turystycznej na Piazza Santa Maria.

FotoLucca to miasto Giacomo Puciniego. Urodził sie w domu niedaleko katedry, w której przez kilka pokoleń organistami byli członkowie Jego rodziny. W miejscu jego urodzin znajduje się małe muzeum, a sklepiki z pamiątkami pełne są płyt i drobiazgów nawiązujących do takich dzieł jak Tosca, Madame Butterfly czy Cyganeria. W okresie letnim na Piazza Napoleone odbywają się koncerty z muzyką operową Puciniego.

 

 

Foto

cords

Współrzędne:
Szerokość : 43.8412
Długość : 10.5025

Zapraszamy do uzupełnienia opisu