Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
MontecarloIT

Montecarlo ( Toskania)

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 07-02-2010 21:00:35
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 28-03-2011 15:53:24
pdf

Montecarlo, położone niedaleko miasta Lucca, to niewielkie urokliwe  miasteczko, gdzie nie ma ruchu turystycznego.Teoretycznie nie ma po co, ale tak naprawdę to w każdym włoskim miasteczku jest przynajmniej jeden np. kościół, który byłby w innych miastach europejskich wpisany na listę dziedzictwa narodowego, a w tym np. kościele jest przynajmniej jeden obraz, który byłby ozdobą każdej kolekcji muzealnej ( jak nie kościół to pałac, zamek..... ) . W Montecarlo również mamy kilkusetletnią cytadelę i wspaniały kościół.

Montecarlo jednak warto odwiedzić choćby wieczorem,  aby zjeść dobrą kolację w jednej z trattori. Atmosfera jaka tutaj panuje jest prawdziwie włoska, bo i prawie sami Włosi tu jadają. Turysta nie jest częstym bywalcem, a jeżeli już to są to nieliczni goście okolicznych gospodarstw agroturystycznych. Jedzenie tutaj jest dokładnie takie jak w książkach o Toskanii, a wina (najczęściej z własnych winnic) wspaniałe.

Takim miejscem gdzie dobrze karmią jest Via Roma. Ta normalna uliczka zamienia się wieczorami w jedną wielką trattorię, a w weekend bywa całkowicie zamknięta dla samochodów. Wszystko powolnieje, a ludzie oddają się rozkoszom jedzenia. (najmilej wspominam risotto z gruszkami popijane białym winem z winnicy właściciela - Bar Trattoria Montecarlo Via Roma 30/32). Dla osób mieszkających w okolicy dobra rada, aby samochody zostawiać na bardzo wygodnym parkingu przy wjeździe do miejscowości na Piazza d'Armi, u podnóża cytadeli. To tylko kilka kroków pod górę, a w samym miasteczku zaparkowanie jest praktycznie niemożliwe.

Jeżeli mieszkając w Montecarlo zechcemy poznać wspaniałości kultury włoskiego renesansu, to kilka kilometrów dalej jest Lucca, a w odległości ok. 30 km Florencja.

Uwaga: Do Florencji raczej lepiej udać się pociągiem z dworca kolejowego w Altopascio ( przy dworcu jest bezpłatny parking gdzie można zostawić na cały dzień samochód).

Opisy misteczka na stronach internetowych toskańskich organizacji turystycznych - wersja angielska.

 opis 1. /KLIKNIJ/

 opis 2. /KLIKNIJ/

cords

Współrzędne:
Szerokość : 43.8505
Długość : 10.6685

Zapraszamy do uzupełnienia opisu