Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
........PL

Czarna Wieś

 
Autor informacji : borysp
Data utworzenia informacji : 09-01-2010 14:44:41
Autor modyfikacji : borysp
Data modyfikacji informacji : 19-01-2010 13:09:56
pdf

Miejscowość Czarna Wieś (168 mieszkańców) znajduje się w województwie podlaskim na pograniczu z warmińsko – mazurskim. Położona jest nad jeziorem Rajgrodzkim 4 km od miejscowości gminnej Rajgród.

Gmina Rajgród położona jest w północno-wschodniej Polsce, na granicy dwóch jednostek fizyczno-geograficznych: Pojezierza Ełckiego i Kotliny Biebrzańskiej.

W układzie administracyjnym kraju gmina leży w północno-zachodniej części województwa podlaskiego, we wschodniej części powiatu grajewskiego. Graniczy z gminami województwa podlaskiego: Grajewo, Goniądz, Bargłów Kościelny i województwa warmińsko-mazurskiego: Kalinowo i Prostki.

Przed zmianą podziału administracyjnego Polski w 1998 r. gmina Rajgród znajdowała się we wschodniej części województwa łomżyńskiego, na pograniczu z województwami: suwalskim i białostockim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W obrębie Czarnej Wsi znajdują się dwa ośrodki wypoczynkowe: Kormoran i Rybitwa. Chociaż w ofercie nie mają nic poza noclegiem i wyporzyczalnią sprzętu wodnego jest to idealne miejsce do spędzenia weekendu poza miastem. Sąsiadujące ośrodki położone są nad malowniczym brzegiem jeziora Rajgrodzkiego wsród lasu sosnowego. Specyficzny klimat towarzyszący tym lasom oraz fakt, że jest to jedno z najczystrzych jezior w Polsce sprzyja wypoczynkowi oraz regenacji. Pozatym jest to idealne miejsce dla ludzi chcacych wypoczywać aktywnie. Obszar nadjeziorny ma bogato rozwiniętą sieć ścieżek pieszo rowerowych łączących sie z sąsiednimi ośrodkami takimi jak Knieja czy Łoś posiadającymi bogatszą ofertę rekreacyjną. Na terenie wsi w sezonie letnim funkcjonują dwa sklepy spożywczo chemiczne z podstawowymi artykułami oraz bar i restauracja. Do najbliższej miejscowości (Rajgród) jest 5km, całą drogę pokonujemy ścieżką rowerową. W Rajgrodzie znajduje się również punkt obsługi banku PKO BP.

 

cords

Współrzędne:
Szerokość : 53.7097
Długość : 22.6478

Zapraszamy do uzupełnienia opisu