Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
........PL

Pałac w Ciechanowicach*

 
Autor informacji : www.dolinapalacow.pl
Data utworzenia informacji : 01-12-2009 12:55:13
pdf

Historia pałacu w Ciechanowicach*

Pałac w Ciechanowicach pierwotnie był renesansowym zamkiem otoczonym fosą, przez którą przerzucono kamienny most. W początkach XVIII w. zamek wodny gruntownie przebudowano. Kolejnej rozbudowy dokonał Fryderyk Bernard von Pritwitz w roku 1846. Zgodnie z panującą wówczas modą założył tu park krajobrazowy. W 2009 roku dokonano odkrycia renesansowych fresków w niemal wszystkich pomieszczeniach pałacu.

Opis obiektu

Pałac jest budowlą jednopiętrową, blokową, kryty dachem dwuspadowym z facjatą w osi głównej. Od pn.-zach. oszklona weranda. Siedmioosiowa fasada główna ozdobiona jest pilastrami kompozytowymi. Zachował się portal ozdobny z I poł. XVIII w. wspierający balkon o fantazyjnej linii. Okna w obramowaniach z piaskowca. Boczne elewacje 4-osiowe, zaś tylną zdobią płaskie lizeny w narożach. We wnętrzu zachowały się stiukowe sklepienia, plafony fasetowe, boazerie. Powstały w I poł. XIXw. park krajobrazowy założony był na rzucie trójkąta. Otaczał go kamienny mur wsparty na cokołach, z których kilka zachowało się. Fosę i pobliski staw włączono,do zespołu ogrodu paradnego.

Wieś położona w górnej części przełomowej doliny Bobru, na wysokości 400-450 m, u podnóża Gór Ołowianych.Źródło informacji www.dolinapalacow.pl

cords

Współrzędne:
Szerokość : 50.871
Długość : 15.9703

Zapraszamy do uzupełnienia opisu