Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
SirmioneIT

Sirmione

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 23-02-2011 18:48:09
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 20-03-2016 16:45:20
pdf

SirmioneSirmione to miejscowość w prowincji Brescia, w Lombardii (północne Włochy). Jego najstarsza część zajmuje półwysep oddzielony od lądu historycznymi murami obronnymi.

Pierwsze ślady obecności człowieka w tym rejonie, w postaci zorganizowanych osad pochodzą z 3-2 tysiąclecia p.n.e. , ale prawdziwy rozkwit nastąpił na początku I wieku n.e. , kiedy to rejon Sirmione stał się ulubionym miejscem, gdzie swoje wille wznosili bogaci mieszkańcy pobliskiej Werony, która była jednym z ważnych miast rzymskiego imperium. Pod koniec IV wieku n.e. miasto zostało ufortyfikowane.

Do ok. roku 1000 Sirmione było miastem wolnym, by w wieku XIII stać się własnością rodu della Scala, którzy to wznieśli w tym miejscu zamek. W roku 1405 przechodzi w posiadanie Republiki Weneckiej, a w 1797 r zostaje przejęte przez Habsburgów. W roku 1860 staje się częścią Królestwa Włoch.

Dzisiejsze Sirmione to w całości wielki "kombinat" turystyczny. Odnowione i starannie utrzymane przyciąga nie tylko urokliwą starówką, ale również licznymi hotelami i restauracjami.

SirmioneDawne czasy przypominają zabytki, z których najważniejsze to rzadki, dobrze zachowany przykład średniowiecznej fortyfikacji portu wraz z XIII wiecznym zamkiem. Ciekawa jest również zabudowa starego miasta, z wąskimi uliczkami i pięknymi widokami na otaczające je jezioro Garda.

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.4938
Długość : 10.607

Zapraszamy do uzupełnienia opisu