Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
SalòIT

Salo

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 15-02-2010 20:16:34
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 24-10-2013 22:21:47
pdf

FotoSalo, jest jednym z najbardziej znanych kurortów nad jeziorem Garda. To teoretycznie niewielkie licząc liczbę mieszkańców ( około 10.000 ) przyjmuje rokrocznie liczne rzesze turystów. Marina portowa, handlowe ulice oraz znakomicie rozwinięta sieć gastronomiczno-hotelowa zapewnia "wakacyjne potrzeby" nawet najbardziej wymagającemu turyście.

Salo to również ciekawa historia. Założone jeszcze w czasach rzymskich, w okresie średniowiecza stanowiła własność mediolańskiej rodziny Viscontich, aby w połowie XV wieku stać się częścią Republiki Weneckiej. Prawa miejskie otrzymało dopiero w 1860 r.

Miejsce to upodobał sobie również Benito Mussolini, a to za sprawą działającej w tym mieście w okresie II wojny światowej Włoskiej Republiki Socjalnej. Znawcy jego biografii twierdzą, że wcielił on w ten sposób w życie swoje lewicowe młodzieńcze marzenia..


Osoby wybierające się do Salo na krótki spacer lub kolację samochodem, muszą się liczyć z dosyć poważnymi kłopotami parkingowymi, szczególnie w weekend. Samochód najlepiej zostawić na dużym parkingu ( płatny) przy centrum handlowym przy wjeździe od strony San Felice. Można również szukać miejsca na 2 parkingach wielopoziomowych (płatnych), ale bywają szczególnie w soboty zapchane. W przypadku poszukiwań miejsc na ulicy pamiętajmy o oznaczeniach, tzn. dla turystów, czyli obcych, są koperty koloru niebieskiego. Jeżeli mamy na dachu skrzynkę bagażnikową, to parking wielopoziomowy bardziej oddalony od centrum w kierunku na Barbano, może być zbyt niski. Dla takich samochodów jest tam kilka miejsc na zewnątrz, ale bywają zajęte.

 


SaloNa placu przed katedrą jest znakomita lodziarnia. Mieszkańcy okolicznych miasteczek twierdzą, że najlepsza w całym rejonie, oraz że dużo osób jeździ do Salo specjalnie na lody. Cała oferta pochodzi z własnej produkcji, a do sorbetów używa się wyselekcjonowanych owoców. Wielokrotnie "sprawdzałem" jakość, a bywam tam od wielu lat i zgadzam się z tą opinią.

 

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.6066
Długość : 10.5246

Zapraszamy do uzupełnienia opisu