Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
PaddingtonGB

Londyn - Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 17-10-2009 12:56:40
pdf

FotoMuzeum Madame Tussaud jest miejscem, które przyciąga chyba najwięcej turystów w całym Londynie. Żeby dostać się do środka należy odstać w kolejce kolejce ok. 1,5 godziny. Jak zbliżamy sie do wejścia ilośc chętnych stojących na zewnątrz nikogo nie zniechęca, ale to tylko początek. Wewnątrz tłum wije się po holach i klatce schodowej przez wszystkie kondygnacje, a kasy są na samej górze. Od wielu lat spotykamy sie z dyskusją czy w mieście tak wspaniałych muzeów historycznych, artystycznych i naukowych to miejsce warte jest odwiedzania ( a bilety do najtańszych nie należą, dorośli 22,50 , dzieci 18,50. ) Ja również byłem sceptykiem, ale kiedy odstałem swoje i wszedłem do środka, to chyba nie żałuję. Zabawa była naprawdę znakomita.

Trochę historii.

Muzeum figur woskowych Madame Tussaud otwarto w 1835 r. Prawdziwe nazwisko założycielki brzmiało Marie Grosholtz. Mieszkała ona pierwotnie we Francji w okresie i w okresie schyłku panowania Ludwika XVI zajmowała się odlewami masek pośmiertnych i wykonywaniem woskowych odlewów wizerunków francuskich osobistości. Uciekła w 1802 r z ogarniętego rewolucja Paryża. Jeździła po Anglii pokazując zbiory woskowych postaci ( zbiór zawierał równiez prace wuja). Dopiero jej synowie zgromadzili wszystko w jednym miejscu i otworzyli rodzaj muzeum.

Dzisiaj możemy "spotkać" tam właściwie wszystkich którzy związani są z bieżącymi wydarzeniami współczesnego świata polityki, sztuki, nauki, sportu ....

Aktualne ceny biletów ( informacja w j.angielskim )

cords

Współrzędne:
Szerokość : 51.5229
Długość : -0.1554

Zapraszamy do uzupełnienia opisu