Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
ZakopanePL

Zakopane - Krupówki

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 01-02-2010 19:54:34
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 17-01-2012 10:09:05
pdf

FotoO Krupówkach nie można powiedzieć, że są ładne, brzydkie, interesujące czy nieciekawe. Każde z tych stwierdzeń będzie mocno subiektywne i podlegające dyskusji. Jedno można powiedzieć o tym miejscu napewno, że jest to jedna z najbardziej znanych ulic w Polsce.

Krupówki były centrum Zakopanego w okresie międzywojennym, skupiały mały i wielki światek komunistycznej Polski bawiący w tym mieście, żyją pełnią życie dzisiaj i napewno przetrwają kolejne lata.

FotoKrupówki tak naprawdę to wielki bazar handlowy, z duża ilością wszelkiego rodzaju jadłodajni, z przedziwnymi, mocno wystylizowanymi nazwami.......oraz tłumami turystów. Rytuałem wsród ludzi przybywających do tego miasta jest pospacerowanie ( najczęściej wieczorem) po tej kilkusetmetrowej długości ulicy. Przegryzienie od czasu do czasu "słonego" oscypka ( dawna nazwa), który od momentu zastrzeżenia nazwy handlowej zwie się "serkiem" lub "scypkiem", albo jeszce inaczej i oczywiście jak nakazuje niepisana tradycja, wcale nie jest owczy. Jeżeli zaś zechcemy coś przekąsić, to musimy przygotować  się na zrozumienie stylizacji językowej, wymyślonej dla uciechy turystów. Zresztą to właśnie dla nich jest to miejsce. ....I tak co dziennie, co miesiąc  i co roku, z drobną uwagą w tzw. sezonie więcej i drożej.

FotoFotoFotoFoto

cords

Współrzędne:
Szerokość : 49.294
Długość : 19.9532

Zapraszamy do uzupełnienia opisu