Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
CaorleIT

Caorle - Santuario della Madonna dell'Angelo

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 20-03-2011 17:22:14
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 20-03-2011 17:25:04
pdf

Caorle - Santuario della Madonna dell'Angelo

Ten malowniczo położony kościół na cyplu w Caorle był początkowo pod wezwaniem św. Michała Archanioła, któremu został poświęcony główny ołtarz. Do dnia dzisiejszego zachowała się rzeźba Anioła z wagą i mieczem w ręku. Jest ona dziełem rzeźbiarza Andrea Dell'Aquila i pochodzi z roku 1500.

Tradycja sanktuarium głosi, ze kiedyś rybacy znaleźli posąg Matki Boskiej unoszący się na morzu. Po pewnym czasie figura została umieszczona na bloku marmurowym nieopodal świątyni. (Obecny kościół pochodzi z wieku końca XVIII i był konsekrowany w dniu 8 sierpnia 1751,. Pierwotnie istniał w tym miejscu obiekt znacznie większy, prawdopodobnie trójnawowy. Jego konstrukcja była ciągle zagrożona działaniem morza. Na początku wieku XVII istniały już tylko dwie nawy, które również uległy częściowemu zawaleniu.)

Zagrożona zniszczeniem była również wolno stojąca figura. Wtedy to postanowiono przenieść ją do świątyni. Niestety nikt nie był w stanie jej ruszyć z miejsca. Dopiero kiedy Biskup powierzył to zadanie dzieciom, udało się przenieść posąg do kościoła. Tyle tradycja.

Figura Matki Boskiej umieszczona została w przeszklonej niszy nad ołtarzem, dzięki czemu widoczna była w dzień i w nocy. Zachował się również krzyż z 1523 r.

Dzwonnica ( campanila) pochodzi z XIII wieku i do połowy ubiegłego wieku służyła jako latarnia morska. Niestety dzięki niestabilnemu podłożu groziła ona zawaleniem i została opuszczona. Dopiero nie tak dawno, po wykonaniu wzmocnień w posadowieniu, doczekała się również remontu. Obecnie umieszczone zostały w niej trzy spiżowe dzwony.

 

 

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.6001
Długość : 12.8928

Zapraszamy do uzupełnienia opisu