Lang_en
Lang_pl
logoutZaloguj/Zarejestruj
Moje konto
 

Google Map
resize
O 
PadwaIT

Prato della Valle

 
Autor informacji : Jarek Wojtach
Data utworzenia informacji : 04-10-2009 16:18:39
Autor modyfikacji : Jarek Wojtach
Data modyfikacji informacji : 11-02-2012 11:05:58
pdf

FotoPrato della Valle

Jest to miejsce, które odgrywa wiodącą rolę w życiu codziennym Padwy od okresu rzymskiego, po czasy współczesne. W czasach rzymskich znajdował się w tym miejscu teatr. Jak wykazały wykopaliska zajmował on prawie całą przestrzeń dzisiejszego placu. Ta niegdyś wspaniała budowla, była systematycznie burzona w okresie średniowiecza, stając się kamieniołomem. Zachowany dokument z 1077 r głosi, że kamienie pochodzące z tego obiektu zostały nawet sprzedane Wenecji, na budowę bazyliki św.Marka.

Plac Prato della Valle był w przeszłości miejscem wielkich targów bydła. Tu zbierali się wszyscy wolni mieszkańcy Padwy i okolic oraz odbywały się i odbywają wszystkie większe uroczystości i święta.

Wokół placu umieszczono posągi wielkich obywateli tego miasta oraz wielu wybitnych postaci dawnej Europy. Wśród posągów możemy znaleźć rzeźby przedstawiające  Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego, ufundowane przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na środku jest niewielki park do którego prowadzą cztery kamienne mostki przerzucone przez okrągłą fosę. Przy placu znajduje się również Bazylika di Sant Giustina.

 

cords

Współrzędne:
Szerokość : 45.3983
Długość : 11.8758

Zapraszamy do uzupełnienia opisu